Kategoriler


Uzakdoğu Yatak Odası Modelleri

Gün geçtikçe insanlar birbirlerinden ve kültürlerinden etkilenmeye başlıyorlar. Bu etkilenme yaşam tarzlarımıza da yansıyor. Bu sıralar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilenilen kültürlerden birisi Uzakdoğu kültürüdür. Oldukça ilginç tarzı ile Uzakdoğu’nun çoğu özelliğinden etkilenmiş ve kendi hayatımıza uygulamış bulunmaktayız. Bu kültürden etkilenen sektörlerden biriside mobilya sektörüdür.Ülkemizde artık Uzakdoğu kültürüne ait pek çok mobilya evlerde yer almaktadır. Fakat özellikle Uzakdoğu yatak odası modelleri oldukça beğenilmektedir. Çünkü yatak odasının asıl anlam ve bütünlüğü bu modellerde çok daha güzel bir şekilde göze çarpmaktadır. Yatak odası insanların kendilerine özel bir odası olduğundan dolayı burada pek fazla gösteriş pek sevilmemektedir. Dolayısı ile Uzakdoğu kültüründe yatak odası takımları oldukça sade hazırlanmıştır. Her ne kadar sade gibi gözüküyor olsa da göze oldukça estetik gelmektedir. Bu nedenle tüm dünyada tercih edilen yatak odası modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Uzakdoğu yatak odası modelleri pek çok akımın etkisi ile oluşturulmuştur. Bunlardan Feng Shui, Zen Stili en çok tercih edilen Uzakdoğu dekorasyon stilidir. Bu dekorasyon stillerinde genel olarak ana öğe ön plana çıkarılmış ve geri kalan ek unsurlar arka planda bırakılmıştır. Yatak odası için yatak ön plana çıkartılırken diğer eşyalara çok yer verilmemiştir. Yani ana unsur çok güzel bir şekilde hazırlanırken diğer kısımlar sadeliği bozduğundan dolayı geri planda bırakılmıştır. Bu özelliği sayesinde yatak odası çok daha kişiye özel bir hava içerisine girmiştir. Fazla detay yer almadan yatak güzel bir şekilde ön planda durmaktadır.

Uzakdoğu yatak odası modelleri normal yatak odası modellerinden biraz daha farklı hazırlanmıştır. Uzakdoğu kültüründe yataklar yere çok daha yakındır. Bu yüzden bu yataklar normal yataklara göre daha estetik bir duruş sergilemektedir. Yatakların yere yakın olması insanların Uzakdoğu yatak odalarını tercih etmesinde etkili olan büyük etkenlerden birisidir. Ayrıca tüm mobilyalarda Uzakdoğu kültürünü görebilirsiniz.

Kategoriler: Siteler Mobilya, Yatak Odaları
Etiketler: , ,

Yazılan Yorumlar

 1. elvan dedi ki:

  uzakdoğu yatak odası benim çok hoşuma gitmiyor açıkcası çok sade geliyor bana.

 2. Ayşe Yollar dedi ki:

  Uzakdoğu dekorasyon tarzı çok mistik ve etkileyici aslında. Bizim Osmanlı dekorasyon tarzı ile uzakdoğu tarzının birçok ortak yönü var. Mesela onlarda masa yerine yer sofrası kullanıyorlar.

 3. zeliha dedi ki:

  yatak odası takımlarında uzak doğu yatak odası modellerini seviyorum. uzakdoğu yatak odası takımları çok estetik duruyor bence.

 4. vildan dedi ki:

  uzakdoğu yatak odası modellerinin en çok yatakları hoşuma gidiyor. yere yakın çok güzel modeller.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close