Kategoriler


Rustik Mutfak Stili

Mutfak dekorasyonlarında kullanılan tasarımlar arasında rustik stillere sahip olanlar oldukça dikkat çekmektedir.

Bu tasarımlar da farklı renklerin, ahşap mobilyaların, dokuların ve taşların kullanımı oldukça yaygındır. Rustik stil mutfaklarda eskite ahşap tarzındaki mobilyaların kullanılası ile oldukça hoş mutfak dekorasyonları ortaya çıkaranız mümkündür. Geçmişin izlerini taşıyan bu eskitme ahşap tasarımlar ile mutfaklarınızı tanımakta güçlük çekeceksiniz. Herkesten daha farklı ve bir o kadar da estetik güzelliğe sahip bir dekorasyona imza atmak istiyorsanız mutlaka rustik tarzdaki tasarılara evlerinizde yer vermelisiniz. Mutfağınızın duvarlarında renkli tuğla ve taşlar kullanabilir aynı zamanda da ahşap dolapları tercih ederek ortaya daha hoş sonuçlar çıkartabilirsiniz.

mutfak2

Rustik mutfak stili, mutfaklarınız da sıcak bir atmosferin oluşmasına da öncülük edecektir.

Rustik stil mutfak dekorasyonları ile mutfaklarınızı farklı bir havaya sokabileceksiniz. Bu stilde özellikle estetik ve işlevsellik özellikleri aynı paralel çizgide birleştirerek ortaya çok daha etkili sonuçların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Mutfaklarınızda rustik stil ile daha otantik bir atmosfer yakalayabilirsiniz.
Mutfağınızın zemin döşemelerinde de kullanacağınız ahşap tasarımlar ile dekorlarınızda hem gösterişli hem de dekoratif bir mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Eskitme ahşap tasarımlar, özellikle rustik mutfaklarda oldukça hoş bir görünümün oluşmasına öncülük edecektir.

Renk olarak da açık renkli tasarımların yanında beyaz, krem, yeşil, kiraz ve meşe gibi tasarımlar çok daha güzel mutfak dekorasyonları oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Mutfak raf ve dolaplarında kullanılan rustik stil ile mutfağınızı sımsıcak bir yere dönüştürebilirsiniz. Country tarzı ile de bu stil benzer özellikler göstermektedir.

Mutfak dolaplarında rustik stili kullanarak daha estetik ve farklı bir dekor oluşturabilirsiniz.

Rustik tarzdaki mutfaklar, dolapları, tezgahları ve aksesuarları ile mutfaklarınıza harika bir atmosfer kazandırıyor. Ahşap mutfak dolaplarındaki estetik görünümde özellikle renklerin varlığı ön plana çıkmaktadır. Ahşap tasarımlar ile birlikte kullanılan taş duvarlar da bambaşka bir dekorasyonun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

ahşap-mutfak-masası-ankara-siteler

Renkli mutfak dolapları rustik stil mutfakların çok daha güzel görünmesine neden olmaktadır. Bu tarzdaki mutfaklarda ahşap mutfak tezgahları da kullanarak daha farklı mutfak dekorasyonları oluşturmanız mümkündür. Açık renkli rustik mutfak tarzları modern mutfak tasarımlarını her açıdan gölgede bırakmaktadır.

Mutfağınızın zemininde de kullanacağınız ahşap ya da taş kullanımı ile mutfağınızın dekoruna derinlik katabilirsiniz.

Bu mutfak duvarlarında fayans kullanarak mutfağınızın daha farklı görünmesini ve hijyenik bir ortama kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Eskitme ahşap kullanılan rustik mutfaklarda en dikkat çeken özelliklerden biri de eskitme ahşap tasarımların birbiri ile olan uyumudur.

Mutfağınızdaki oturma alanlarında rustik tasarımların kullanılması

Mutfaklarınızda kullanacağınız açık renkli sandalye ve masa tasarımları ile de mutfağınızın dekorasyonunu daha da güzelleştirebilirsiniz. Ahşabın sıcak dokusunun rustik mutfağınızın tamamında kullanılması ile daha da etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eskitme tarzındaki bu ahşap masa ve sandalye modelleri ile de mutfaklarınızda harikulade bir uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz. Ahşap sandalye ve masa modelleri genellikle geçmişin izlerini taşıyan mobilya tasarımları oldukları için bu tarz mutfaklarla çok uyumlu bir görünüm ortaya koymaktadırlar.

country-mutfak-dolap-modelleri

Koyu renkli sandalyeleri tercih ederek de ortaya çok daha farklı bir dekor çıkartabilirsiniz.

Rustik tarzdaki mutfakların ahşap raf modelleri de mutfağınızı daha cazibeli bir hale getirecektir. Bu tasarımlar ile mutfaklarınızda meydana getireceğiniz dekorasyonlar ile mutfaklarınızı tanımakta zorluk çekeceksiniz. Hem dayanıklı hem de sade olan bu tasarımlar ile dekorlarınız çok daha şık ve gösterişli olacaktır.

Kategoriler: Mutfak Dekorasyonu
Etiketler:

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close