Kategoriler


Mutfak Tasarım Tarzları

İngiliz tarzı olarak da bilinen Country tarzı tasarımda doğallıktan yana olanların bir numaralı tercihidir. Örnek olarak Country mutfak dekorasyonu gösterilebilir. Bu tarz mutfaklarda daha çok ahşap modeller dikkat çeker. Mutfak konusu olduğu için her ne kadar biraz tehlikeli olsa da ahşap tutkunları böyle bir tehlikeyi de göze almaktadır. Dışarıdan bakıldığında köy evi görüntüsü verir ama bu tarzda döşenmiş odalar yeterli bir maliyet gerektirir. Bu nedenle ekonomik kazançları yüksek kişilerin evlerinde bu tarzla karşılaşabiliriz.

country-dekorasyon

country-mutfak-dekorasyonu

Tek tip tasarım tarzlarıyla bir yerden sonra hayat sıkıcı bir hal alır. Bu sıkıcılıktan kurtulmak için Country mutfak dekorasyonu tercih edilebilir. Çünkü bu tarzda eşyaların çoğu ahşaptan yapılmıştır. Country tarzı mutfağın bir diğer ayırt edici yönü ise mutfak dolaplarının camdan yapılmasıdır. Bu iki ayırt edici özellik sayesinde ülkemizde son yıllarda sık sık tercih edilen bir tarzdır ve kadın erkek bütün çiftler tarafından da beğenilmiştir. Bunun nedeni ise daha çok beyaz renklerin kullanılması ve bu renklerin de genel kabul görmüş sıcak renkler olmasıdır. Bu renklerin ilgi çekmesinin nedeni ise doğada bu renklerin daha çok ilgi çekmesidir.

country-mutfak-dolapları

country-mutfak-tasarımı

İngiliz tarzı dekorasyon da denilen bu tarzda doğal şartlar esas alınmıştır. Özellikle mutfak gibi bir alana uygulanması daha kolaydır ve verilmek istenen duygu kesin bir şekilde yaşatılır. Banyo gibi evin diğer alanlarında da uygulanabilecek dekorasyonlardan olan Country mutfak dekorasyonu ülkemizde daha çok son yıllarda taraftar toplamıştır. Daha çok koyu renklerin yanında pastel ve toprak renklerinin yaygın olduğu görülür. Gösterişe kaçmadan ev tasarlamak isteyenler için bu tarz oldukça iyi bir seçenektir ve renk sınırları çok geçilmediği takdirde de olumlu sonuçlar verecektir. Country tarzın etkin olduğu takımlarda çok geniş koltukları bulunur. Bu koltuklarda doğru bir renk seçimi yapılır ve renk tasarımı da yastıklarla tamamlanırsa ortaya farklı bir tasarım çıkabilir.

Kategoriler: Mutfak Dekorasyonu, Siteler Mobilya
Etiketler: , , , , ,

Yazılan Yorumlar

  1. tuğçe dedi ki:

    geniş mutfakların tasarımı elbetteki daha kolay olacaktır ama küçük mutfaklar için de oldukça güzel tasarımlar var.

  2. ipek dedi ki:

    country tarzı mutfak tasarımı oldukça şık görünüyor. klasik ve modern arası bir model. mutfak dolapları çok şık olmuş.

  3. Rasim dedi ki:

    Mutfak dekorasyonu yaparken konforlu ve geniş bir alan olması önemli.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close