Kategoriler

Mountain View

Mutfak Masaları

Hızlı metropol yaşantısı içinde yemek yemeğe bile vaktimiz olmuyor bazen, hep bir yerlere yetişme telaşı içinde koşturup duruyoruz. Mutfaklardaki masalar bu hızlı yaşamı kolaylaştırma açısından önemli bir detay. Sabahları yaptığımız hızlı kahvaltılar atıştırmalar için mutfakta bir masa tercih edilmektedir. Daha çok bar tarzı yüksek sandalyelerle yüksek masalar oldukça şık görünmektedir. Katlanabilir masalar küçük mutfaklar için yer açısından iyi bir alternatif olabilir.

Ergonomik ve şık tasarımlar ile mutfaklarda güzel dekorasyonlara imza atabiliriz. İşlevsel masalardan katlanarak raf görünümünü alan masalar üst üste konunda kitaplık veya ufak vitrine dönüşen tabureler kullanılabilir. Tasarım yapılırken mutfak masası modellerine ayrı bir önem verilir. Ahşap, metal ve cam ayaküstüne ahşap tabla olabildiği gibi cam tablalarda kullanılabilir. Mutfak masası mutfağımızın boyutlarına göre seçilmelidir. Yüksekliği sandalyeler ile uyumlu olarak seçilmeli, sandalyelere oturduğunuz zaman bacak ile masa arasında boşluk 10 ila 18 cm arasında olmalıdır. Katlanabilir masalarda küçük mutfaklar için kullanılabilir.

Mutfak tezgâhlarını masa olarak tasarlayarak bar sandalyeleri ile kombin edilerek farklı dekorasyonlar yapılabilir. Sandalyeleri masa boşken alana sığdırmak pek zor değildir ancak bir yemek sırasında oturulduğunda etrafında rahat hareket edebileceğimiz boşluğu hesaplamak gerekir. Mutfak masası modelleri arasından kendi zevkinize ve mutfağınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Pratik çözümlerle alanınızı daraltmadan şık tasarımlara sahip olabilirsiniz. İster klasik mutfak ister modern mutfak olsun göz alıcı tasarımlarla dekorasyonunuzu hareketlendirin yaşam alanlarınızı güzelleştirin.

Kategoriler: Ev Dekorasyonu
Etiketler: , , , ,

Yazılan Yorumlar

 1. Yücel Nikar dedi ki:

  Mutfak masaları ile ilgili konu yazılmı ama resimler klasik yemek odası takımı resimleri. Yazan arkadaşın kafası karışık galiba

 2. kader yazıcı dedi ki:

  mutfak masası çok saçma bence amerikan mutfaklarda ortaya yapılan bir bar kısmı daha güzel ve hoş klasik mobilya sevenler için mutfak masaları yapılıyormu hiç görmedim

 3. hasan dağ dedi ki:

  Çok güzel yemek odaları klasik mobilyalar harika duruyor

 4. hakan uney dedi ki:

  hanımları gediremez olduk mobilyacılarda bu kadar güzel model yapmayın arkadaşım 🙂

 5. kahraman dedi ki:

  Bu klasik mobilyalar türkiye’de varmı ??

 6. şule korkmaz dedi ki:

  klasik yemek odalarıda çok güzelmiş. hep yaşlı işi zannederdim meğer güzel tasarımlar varmış 🙂

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close