Kategoriler


Mobilya Temizliği Yapma Yöntemleri

Mobilyalar, oldukça hassas eşyalardır. Hem şıklıklarıyla hem de kullanışlı olmalarıyla oldukça popüler olan mobilyalar, çok dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Mobilya temizliği yapma yöntemleri, size bu konuda yaşanacak sıkıntılar hakkında ipuçları verecektir. Bu ipuçlarını takip ederek, mobilyalarınıza hak ettiği değeri verebilirsiniz. Çünkü mobilyalar hem pahalıdır, hem de kolay değiştirilecek küçük eşyalar değildir. Mobilya temizliği nasıl yapılır? Bu soruya yanıt olacak bazı hususlar, aşağıda belirtilmiştir.

Mobilya temizliği, zor bir iş değildir. Sadece, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Mobilya temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılacak olan temizlik malzemesidir. Mobilyaların, koruyucu katmanları ve cilası, kolay bir şekilde hasar görebilir. Bu durum göz önünde bulundurularak, mobilya temizliği için seçeceğiniz temizlik malzemesine dikkat edilmelidir. Temizlik malzemelerinin içinde bulunan bazı kimyasallar, mobilyanın cilasını kaldırabilir. Bu sıkıntılar göz önünde bulundurularak, özel bazı temizlik malzemeleri üretilmiştir. Mobilyalar için özel üretilen bu malzemeler, mobilyalarınız üzerinde herhangi bir tahribata yol açmaz. Ayrıca, ahşabı besleyici ve koruyucu özelliği bulunan bu malzemeler sayesinde, mobilyalarınızı uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Temizlik malzemesinin önemli olduğu kadar, temizlik yapılacak bezin de iyi seçilmesi gerekir. Mobilya temizliği nasıl yapılır sorusuna verilecek olan yanıtlardan biri de, uygun bir temizlik bezi seçimi olacaktır. Mikrofiber bezlerin kullanımı, mobilya temizliği için uygun seçenekler olacaktır. Mikrofiber bez kullanımı sayesinde, çoğu zaman temizlik malzemesine gerek kalmaz. Özel yapısı sayesinde, hem temizleme hem de koruma özelliği taşıyan bu bezler, mobilya temizliğinizde yeterli olacaktır. Yeterli olmadığı durumlarda ise, uygun bir temizleyici malzeme ile birlikte kullanılması önerilir.

Mobilya temizliği nasıl yapılır? Yukarıda belirtilen püf noktaları ile bu soruya yanıt vermeye çalıştık. Bahsedilen noktalara dikkat ederek, mobilyalarınıza zarar vermeden temizlik yapmanız mümkündür. Ayrıca, kullanılacak olan özel malzemeler, mobilyalarınızın kirlenmesini ve tozlanmasını geciktirici etkilere sahiptir.

Kategoriler: Genel, Siteler Mobilya
Etiketler: , , , , , ,

Yazılan Yorumlar

 1. nuray dedi ki:

  mobilya temizliği yaparken kullandığım temizlik malzemesine çok dikkat etmiyorum açıkcası ama aslında dikkat etmek gerek alırken o kadar harcama yapıyoruz sonuçta.

 2. ceyda dedi ki:

  mobilya temizliği önemli konu. mobilyalarında önem veren bir insan olarak kullandığım malzemelere dikkat ediyorum ama tabi mobilyanın da sağlam ve dayanıklı olması lazım .

 3. Ceylan dedi ki:

  MOBİLYA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA KESİNLİKLE ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREK BEN DERİ KOLTUGUMU SİLERKEN YANLIŞ BİR TEMİZLİK MALZEMESİ KULLANDIM VE RENGİ AÇILDI.

 4. melike nur dedi ki:

  mobilya temizliği mobilyasına göre değişiyor aslında. ama çoğu zaman dikkat etmiyoruz. özellikle evde çocuk varsa koltuklara falan sürekli bir şeyler dökülüyor o an hemen aklımıza gelen ilk teknikle siliyoruz. bu da mobilyanın daha çabuk eskimesine yol açıyor.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close