Kategoriler


Mobilya Tamiri Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilyalar, hem evinizi şık gösterir hem de kullanışlılığı bakımından oldukça büyük fayda sağlar. Eşyalarınızı saklayabileceğiniz alanlar sunan mobilyalar, aynı zamanda estetik olarak da göz kamaştıracaktır. Mobilya seçiminde, zevkinize ve evinizin uyumluluğuna göre karar vermeniz yararlı olacaktır. Ayrıca, mobilyaların sağlam yapısı olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ne kadar sağlam olursa olsun mobilyalar, zamanla hasar alabilir. Bu hasarlar, temizlik malzemeleri, kullanım koşulları ve taşınma sırasında oluşabilmektedir. Böyle bir durumda yapılması gereken, mobilyayı değiştirmek olabilir. Fakat bu seçenek oldukça masraflı olacaktır. Tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise, mobilyalarınızı tamir ettirmek olacaktır. Mobilya tamiri yapan birçok yer bulabilirsiniz. Seçimlerinizde titiz davranmalısınız.

Mobilya tamiri yapacak olan kişilerin, bu konuda usta olması gerekmektedir. Mobilyalarınız tamir gerektiriyorsa, bu konuda seçici davranmalısınız. Mobilya tamiri yapacak olan kişi, mobilyalarınızı iyi tanımalıdır. Söz konusu olan eşya koltuk ise, döşemelerin sökülüp, iskeletin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, koltuklarda bulunan sünger ve benzeri malzemelerin çürüme ve çökme yapıp yapmadığı da kontrol edilmelidir. Problem var ise, kaliteli bir malzeme ile yenilenmelidir. İskelette çizik ve hasar bulunuyorsa, itina ile tamir edilmelidir. Ayrıca, iskelette oluşabilecek olan sallanmalar ve gevşemeler de gözde geçirilmelidir. Döşeme değişecek ise, yine kaliteli malzeme seçilip titizlikle değiştirilmelidir. Vitrin tarzı göz önünde bulunacak mobilyalarınız hasar görmüş ise, tamir esnasında orijinal görüntüsünün bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Mobilya tamiri zor bir iş olduğu kadar, titizlikle yapılmalıdır. Mobilya tamiri yapacak olan kişi, bu konuda yetkin olmalı ve işini büyük bir dikkatle yapmalıdır. Orijinal tasarıma tamamen sadık kalınması, müşterileri memnun edecek olgulardan biridir. Tamir edilecek olan mobilyalar iyi tanınmalı ve buna göre tamir metotları seçilmelidir. Aksi takdirde, müşteriyi mutsuz edecek sonuçlar doğurabilir. Hasar görmüş olan mobilyaların tamir edilmesi, yeni bir mobilya almaktan çok daha uygun bir fiyata gelecektir.

Kategoriler: Genel, Siteler Mobilya
Etiketler: , , , ,

Yazılan Yorumlar

 1. faruk dedi ki:

  mobilya tamiri yapacak olan kişi işten anlamıyorsa eline hiç teslim etmeyin moblyalarınızı.

 2. kerim dedi ki:

  mobilya tamiri benim haftasonu aktivitem oluyor genelde. aslında mobilya tamiri konusunda usta değilim ama yine de çok büyük hasar olmadığı sürece yapılabiliyor evde.

 3. dilek dedi ki:

  mobilya tamiri aslında çok büyük bir hasar yoksa evde bile yapılabilecek bir şey.

 4. tamer dedi ki:

  mobilya alırken bin türlü düşünüp alıyoruz ama mobilya tamiri konusunda o kadar hassas değiliz açıkcası.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close