Kategoriler


Misafir Odası Dekorasyon Fikirleri

Misafirlik, Türk toplumunun vazgeçilmez sosyal değerleri arasında yer almaktadır. Gerek akrabalar gerekse sevilen diğer kişilerin evlerde belirli süreler ile misafir edilmesi ile birlikte insanlık ilişkileri yükselirken aynı zamanda keyifli vakit geçirilen zamanlar yaratılmış olmaktadır. Bu durum o denli benimsenmiş durumdadır ki, çoğu evde misafir odaları adı altında ayrı bir mekân oluşturularak, ziyaretçinin ev halkına herhangi bir rahatsızlık vermeden konforlu bir şekilde vakit geçirip uyuyabileceği bir ortama ulaşılmış olunur. Misafir bulunmayan günlerde hali hazırdaki ev halkı tarafından oturma ve dinlenme odası olarak da kullanılabilen bu mekânlar, özel şekilde dekore edilmeli ve pek çok öğeyi içinde barındırmalıdır.

Misafir odası dekorasyonlarında olmazsa olmaz kabul edilen mobilyalar şüphesiz yataklardır. Duruma göre bir adet çift kişilik ya da iki adet tek kişilik yatağın yerleştirilebileceği bu odada, en kaliteli karyola ve matrislere yer verilmelidir. Konfor kalitesi eksik bir malzeme kullanıldığında misafirin yoğun bir rahatsızlık duyacağı unutulmayarak, bu konuda masraftan kaçınılmaması gerekmektedir. Klasik yatak odalarından farklı olarak dolap ve benzeri büyük mobilyalar yerine, kişini arzu ettiğinde üzerinde dinlenebileceği ufak oturma grubu da kullanılabilecek eşyalar arasındadır. Bir adet çift kişilik kanepe, misafir odası tasarımlarının genelinde tercih edilen ve ihtiyacı tamamı ile karşılayabilen eşyalar arasındadır.

Misafir odası dekorasyon fikirlerinin geneline bakıldığında, aksesuar olarak bir veya iki adet resim ve heykel benzeri figürün kullanıldığı görülmektedir. Hali hazırda odanın içinde kişisel zevklere uygun ayrıntılı ve detaylı eşyaların kullanılması, misafiri herhangi bir yanlış hareketinde onlara zarar verebileceği düşüncesi ile huzursuz edebileceğinden dolayı, oldukça basit ve sıradan seçimler yapılmalıdır. Kişinin misafir olduğu evde geçirdiği süre zarfında duydu memnuniyetin kısa ve uzun vadede insan ilişkilerini karşılıklı olarak yükselteceği düşünülerek, misafir odası tasarımları büyük bir özen, dikkat ve çaba ile gerçekleştirilmelidir. Bu konuda enteresan fikirlere internet üzerindeki pek çok kaynaktan rahatlıkla ulaşılabilmek mümkündür.

Kategoriler: Ev Dekorasyonu, Siteler Mobilya
Etiketler: ,

Yazılan Yorumlar

  1. selin dedi ki:

    misafir odası takımları ne kadar sade ve küçük modellerden seçilirse o kadar iyi bence. sonuçta sürekli kullanılan bir oda olmayacağından fazla eşyaya boğmaya gerek yok.

  2. Alen Alen dedi ki:

    Misafir odası takımlarında genelde ihtişamlı ve dikkat çekici mobilya modelleri kullanıyorlar. Gelen misafirleri etkilemek için güzel mobilya modelleri seçmek lazım 🙂 İyice gösteriş toplumu olduk zaten…

  3. rümeysa dedi ki:

    misafir odaları genelde evin en küçük odası oluyor o yüzden de yeteri kadar eşya koymak zor oluyor. ama en azından küçük ve zarif yatak modelleri ile döşenirse dolaba bile yer kalabiliyor.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close