Kategoriler


Kırmızı Genç Odası Modelleri

Kırmızı, mimarların da ev sahiplerinin de temkinle yaklaştığı bir renktir. Temkinli olmakta da haklılar çünkü kırmızı çok dikkat çekici bir renk. Ayarında kullanılmazsa odayı berbat edecek ama dozunda kullanıldığında da dil ısırtacak bir renktir kırmızı.

Kırmızı genç odası modelleri için kırmızının tonlarını yerinde kullanmak mühim bir ayrıntı. Burada odanın güneşi alma açısı da çok önemli. Önemli çünkü; eğer kırmızısı yoğun olan bir mobilyayı güneşi en çok alan köşeye koyarsanız hem mobilyanın ömrünü azaltırsınız hem de odadaki diğer eşyaları yok etmiş olursunuz. Bu bakımdan ışığı çok alan yerlere daha koyu renkte mobilyalar getirilmeli, ışığı daha az olan yerlere açık renk mobilyalar getirilmelidir.

Kırmızı genç odaları konusunda mobilyaların renk ve şekilleri kadar odanın duvar rengi de önemlidir. Kırmızı gibi dikkat çeken renkte mobilya seçilmişse duvar renklerinin kırık beyaz, krem gibi renklerden seçilmesi önemlidir. Bunun nedeni odadaki duvarların dekorasyon malzemesi olmasından ziyade dekorasyonu ortaya çıkaran fon olarak kullanılmasıdır. Elbette durum tam tersi olarak da düşünülebilirdi.

Kısaca kırmızı genç odaları kullanımı cesurca, tasarıma açık bir seçimdir. Siz de kırmızı bir genç odası istiyorsanız yukarıdaki önerileri dikkate alarak harikalar yaratabilirsiniz.

kırmızı genç odası 4

kırmızı genç odası 5

kırmızı genç odası 6

kırmızı genç odası 13

kırmızı genç odası 32

Kategoriler: Genç Odaları
Etiketler: , , ,

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close