Kategoriler


Havuzlu Bahçeler İçin Dekorasyon Fikirleri

Bu tasarımlarda bahçenin büyüklüğü, havuzun konumu ve havuzun işlevi önemlidir.

Yüzme havuzları

Eğer bahçenizde yüzme havuzu olarak kullandığınız büyük bir havuz varsa, doğal bir görüntü elde etmeniz biraz zor. Mutlaka mermer ya da demir kullanmak zorunda olacağınız için doğal bir göl havası yaratmak oldukça beyhude bir iş olacaktır. Bu nedenle doğal bir görüntü yerine, havuzu daha iyi gösterecek aksesuarlar kullanabilirsiniz. Örneğin plastik malzemeler yerine tahta masaları tercih edebilirsiniz. Eğer büyük güneşlikler kullanmak istiyorsanız da funda bitkisinden yapılan doğal güneşlikleri kullanarak o suni havayı biraz olsun kırabilirsiniz.

Infinity Inground Swimming Pools Design with Garden Design with

bahçe-mobilyaları

havuzlu-bahçe-dekorasyonu

havuzlu-bahçeler-için-dekorasyon-fikirleri

Süs havuzu

Bu havuzlar genelde taş üzerine yapılır ki bu şekildeki havuzlar doğal bir görüntü verir. Eğer doğal bir görüntü vermek istiyorsanız da motifli taş havuzlar kullanmalısınız; ama böyle bir amacınız yoksa mermer havuzları da tercih edebilirsiniz.

Doğal görünümdeki taş süs havuzlarının dibine sarmaşık ekerek, sarmaşığın havuzu sarmasını sağlarsanız oldukça şık bir görüntü yakalarsınız. Ayrıca havuza gelen kuşlar da sarmaşığı doğal olarak döllediği için pek fazla bakım yapmanıza da gerek olmayacak.

 

Kategoriler: Bahçe Dekorasyonu, Siteler Mobilya
Etiketler: , , ,

Yazılan Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    havuzlu bahçeler çok huzurlu geliyor bana. eğer havuz olarak kullanılıyorsa daha güzel ama dekoratif olarak da kullanılan havuz tipleri var. onlar da bahçe dekorasyonuna zenginlik katıyor.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close