Kategoriler


Ev Dekorasyonunda Perdelerin Yeri

Evi istediğimiz kadar iyi dekore edelim, perdelerle tamamlanmayan dekorasyon hep biraz yarım kalacaktır. Hatta evimizde hiçbir değişiklik yapmadan sadece perdeleri yenileyerek bambaşka bir hava yaratabiliriz. Evlerimize rengini perdeler veriyor.

Günümüzde perdeler geçmiş yıllara göre çok daha sade tasarımlara sahip. Renkli fonlarla tamamlanan tül perdelerde sadelik hakim. Perdelerin boyu da uzuyor. Yerlere kadar uzanan etekler, hareketli kumaşları ile mekanlara şık bir hava kazandırıyor. Perdelerde kullanılan kurdele, boncuk, küçük süs eşyaları kumaşı canlandırıyor. Salonda kadife, tafta ve sonil kumaşlarla hazırlanmış ağır bir görünüm tercih edilirken, yatak odasında sentetik ipek ve desenli tüllerle tafta ve saten kombine edilebiliyor. Perde kumaşı seçerken dikkat etmeniz gereken kullandığınız diğer döşemelik kumaşlarla uyum göstermesidir. Saten döşemelik kullanılmış bir odada parlak kumaşlar ve tüller uyumlu, keten uyumsuz olur.

Modern ve klasik perde modelleri

Perdelerin rengini elbette mobilya rengine göre belirlemeliyiz. Mobilya ve duvarla aynı renk perde kesinlikle tercih edilmemeli. Böyle bir seçim evinize sıkıcı bir görüntü verir. Dekorasyonda kullandığınız diğer renklerin bir ton açığı ya da koyusu perde rengi için uygun olabilir. Desenli koltuklara düz perde, düz koltuklara desenli perde kullanmak gerekebilir. Kontrast renklerle yaratıcılığınızı ortaya koyup evinize hareket de getirebilirsiniz. Kahverengi ile yeşil veya turkuaz harika görünür. Klasikten şaşmam, risk almam diyeneler için beyaz, bej, toprak renkleri her zaman en ideal seçim olacaktır. Kırmızı, turuncu, pembe gibi renkler ise evler sıcacık bir görünüm kazanıyor.

renkli-perde-modelleri

Perdelerinizi yazlık ve kışlık olarak da ayırabilir, yaz için hafif kumaşlardan, bol katmanlı ince tüller kullanabilir, kış için gösterişli, ağır kalın kumaşlarla koyu renklerde dikilmiş perdeleri tercih ederek evinizin havasını mevsimin ruhuna göre değiştirebilirsiniz.

Kategoriler: Ev Dekorasyonu, Genel, Siteler Mobilya
Etiketler: , , ,

Yazılan Yorumlar

  1. Özlem dedi ki:

    Perdeler evi gösterir, renkli perdelere karşı zaafım var çok güzeller

  2. burçak ak dedi ki:

    perdeler ev dekorasyonunda önemli rol oynuyor. Ben daha çok uzun perdeleri seçiyorum

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close