Kategoriler


Daha Şık Bir Mutfak İçin Mutfak Tasarımına Önem Vermelisiniz

Mutfaklar evlerimizin en önemli kısımlarından bir tanesidir. Özelliklede mutfakta çok fazla vakit geçiren hanımlar için mutfak çok önemlidir. Birçok bayan mutfağının şık görünmesi için birçok farklı mutfak mobilyası almakta ve bunları mutfaklarında kullanmaktadırlar. Ancak birçok bayanda yine bu mobilyaları kullanırken mutfağın kullanışlı olmasını ne yazık ki yok etmektedir. İşte bu yüzden mutfak tasarımı yaparken dikkatli olmalı ve bazı şeyleri göz ardı etmemelisiniz.

Bir mutfak için en önemli olan şey mutfağın geniş olması ve rahat bir şekilde mutfaktaki eşyalara ulaşılabiliyor olmasıdır. Eğer siz mutfak tasarımınızı yaparken bunları göz ardı edecek olursanız bu durumda ileride büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.

Mutfak tasarımı yapmaya başlamadan önce mutfağınızın şeklini çok iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Daha sonrasında ise nasıl mobilyalar alacağınızı ve bu mobilyaları nerelere ne şekilde koyacağınızı belirlemelisiniz. Tüm bunlara dikkat ettikten sonrada mutfağınızı baştan yapmaya başlayabilirsiniz.

Mutfağınız için alacağınız mobilyaların öncelikli olarak kullanışlı olması gerekmektedir. Bu sayede ulaşmak istediğiniz bir şeye çok daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz. Daha sonrasında ise alacağınız bu mobilyaların mutfakta çok fazla yer kaplamaması gerekmektedir. Bu sayede de mutfağınızda çok daha rahat bir şekilde hareket edebileceksiniz. Tüm bunlara baktıktan sonrada mutfağınız için en şık olacak mobilyaları tercih etmeye başlayabilirsiniz.

Mutfak tasarımı yaparken eğer mutfağınızın şık görünmesini istiyorsanız bu durumda birbiri ile uyumlu olan mobilyaları tercih etmelisiniz. Ayrıca renk seçimlerinizi de diğer mobilya ve eşyalarınızın rengine uygun olarak yapabilirsiniz. Bu sayede de mutfağınız oldukça şık görünebilecektir.

Mutfakta kullanacağınız mobilyaların kaliteli ve dayanıklı olması sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü bu sayede bu mobilyaları uzun süre boyunca eskimeden kullanabileceksiniz. Bu da sizin yeni bir masraf yapmanızı engelleyecektir. Böylece bütçenizi zorlamak durumunda da kalmayacaksınız. Sizlerde bu şekilde seçimlerinizi yaptıktan sonra artık mutfağınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kategoriler: Mutfak Dekorasyonu, Siteler Mobilya
Etiketler: , ,

Yazılan Yorumlar

 1. tuğba dedi ki:

  mutfak tasarımı çok zor iş. özellikle mutfak dolapları seçimi konusunda ben bir hayli zorlandım.

 2. nur dedi ki:

  mutfak tasarımı zor iş yahu. mutfak evin en çabuk dağılan alanı. mutfak dolapları ne kadar çok o kadar iyi.

 3. funda dedi ki:

  mutfak tasarımı benim açıkcası en çok zorlandığım şey oldu. mutfağım çok küçük çünkü o yüzden mutfak dolaplarımı seçerken çok zorlandım.

 4. enise dedi ki:

  mutfak tasarımı yapılırken aslınd agözden kaçırılan bir nokta var. mutfak dolapları seçimi yapılırken çoğu zaman mutfağımıza yakışıp yakışmayacağı konusunu unutuyoruz ama düşünmek lazım.

 5. ahsen dedi ki:

  mutfak tasarımı benim için çok önemli çünkü mutfağım geniş olduğu için aynı zamanda yemek odası olarak da mutfağımı kullanıyorum. bu yüzden mutfak mobilyaları alırken sağlamlılığa ve şıklığa dikkat ettim.

 6. leyla dedi ki:

  mutfak tasarımı konusunda kafa yorabilmek için mutfağın da geniş olması lazım ki ona göre kullanışlı bir mutfak ortaya çıksın. yemek masasını mutfakta kullananlar için yemek masasının mutfak dolapları ile uyumu da çok önemli. ben cam yemek masası kullanıyorum çok kullanışlı aynı zaman da uyumlu da duruyor.

 7. ENİSE dedi ki:

  MUTFAK TASARIMI yaparken bütün bayanların dikkat ettiği ilk şey tabiki de mutfak dolaplarının kullanışlı olup olmaması.2.planda şık olup olmaması geliyor.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close