Kategoriler


Bebek Yatakları Nasıl Olmalı

Bebeğiniz için dekore ettiğiniz odada yer alacak en önemli mobilyalardan biri olan bebek yatağı nasıl olamlıdır? Bebeklerin vücutları oldukça narindir. Bu yüzden bebek yatakları olabildiğince kaliteli ve %100 pamuklu uyku setleri ile donatılmalıdır. Bebek yataklarında kullanılan boya maddeleri insan sağlığını tehdit etmeyen kurşunsuz poliüretan ve subazlı boyalar olmalıdır.

Bebeğiniz için alacağınız yatak ve her türlü eşya için mutlaka kalite ve sağlık standartlarına uygun olup olmadığını görmek için yetkili kurumlar tarafından verilmiş ruhsat veya çalışma izni gibi belgeleri görmek isteyin. Bebek yatakları nasıl olmalı sorusunun cevabını maddeler halinde gözden geçirelim..

Bebek Yatakları Nasıl Olmalı?

* Bebek yataklarının ahşapları %100 doğal ağaç veya 1.kalite mdf olmalıdır.
* Bebek yataklarında kullanılan uyku setleri %100 pamuk ve kaliteli elyaflar ile üretilmiş olmalıdır.
* Bebek yatakları hijyenik ve kolay temizliğe elverişli olup sık sık temizlenmelidir.
* Bebek yataklarında kullanılan boya ve cila maddeleri sağlık standartlarına uygun, insan sağlığını tehdit eden kanserojen maddeler içermemelidir.
* Bebek yatakları üretim ve boya işlemlerinin ardından hava alan ve hatta mümkünse halk arasında ceyran diye adlandırılan hava akımında 5-7 gün dinlendirilmesi, boya ve cila kokularının tamamen kaybolması gerekmektedir.

TGRT ekranlarında yayınlanan Önce Çocuğum adlı porgramdan bir kesit ile sizleri daha çok bilgilendirmek istiyoruz.

Bu bilgilendirici yazımızı bir kaç güzel bebek yatağı resimleri ile renklendirelim..

bebek-yatagi-nasil-olmali

pembe-bebek-yatagi

Kategoriler: Bebek Odası dekorasyonu
Etiketler: ,

Yazılan Yorumlar

  1. yaren dedi ki:

    çok faydalı bir haber olmuş. bebek odası dekorasyonu yapılırken bebeğin güvenliği ve sağlığı düşünülerek hareket edilmeli.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close