Kategoriler


Bahçe Mobilyaları Nasıl Temizlenir

Malzemeye göre değişkenlik gösterir bahçe mobilyalarının temizlenmesi. Genelde ise su ve sabun ile temizlenmesi önerilir.

Sonuçta bahçe mobilyası…

Sonuçta bahçe mobilyası, suya dayanıklıdır diyerek sürekli suya maruz bırakmak doğru değil. Nitekim ahşap, aşırı suya maruz bırakıldığı takdirde şişecektir. Hatta suya en dayanıklı malzemeden sayılan TİK’in bile uzun süre aşırı suya (mesela kışın dışarıda kalarak sürekli yağmur yemesi) tepkisiz kalması söz konusu değildir.

bahce-mobilyasi-1

Önce fırça ile…

Özelikle hasır, ahşap, bambu ve TİK ağacı malzemelerinden yapılan bahçe mobilyalarının arasına kaçan artıklar olabilir. Bu bakımdan önce sık dokunmuş bir fırça ile arada kalan kirlerden kurtulmak gerekir. Bu aşamayı atladığınızda ve direk ıslak temizliğe geçtiğinizde arada kalan kir ve yemek artıkları temizlenmeyecek üstelik daha da dağılarak kötü bir görüntüye neden olacaktır.

bahce-mobilyasi-2

Islak temizlik

Islak temizlik su ve yağ bazlı sabun ya da deterjanlar ile yapılır. Yalnız çamaşır suyu ve çamaşır suyu katkılı temizleyicileri bahçe mobilyalarınızda hatta hiçbir mobilyada kullanmamanız gerekir; bu tür temizleyiciler mobilyaya zarar verirler.

Kurutma

Islak temizlik bittikten sonra kurulma işlemini yapmanız, su lekelerinden kurtulmanız için etkilidir ama şart da değildir.

bahce-mobilyasi-3

Kategoriler: Bahçe Dekorasyonu
Etiketler: , ,

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close