Kategoriler


Bahçe Dekorasyonunda Peyzajın Önemi

Konu bahçe dekorasyonu olduğunda elbette bahçe mobilyaları da oldukça önemli ama ondan önce peyzaj var. Peyzajı eksik olan bir bahçede en iyi mobilyaları bile koysanız eğrelti gelecektir ki bu hem mobilyaları ziyan etmek hem de daha iyi bir bakış varken bunu kullanmamak demektir…

bahce-peyzaj-modeli

Peyzaj nedir?

En kısa tanımıyla bahçe düzenlemesi demektir. Havuzun yerine karar verme, bahçeye koridor ekleyip eklememe, çiçeklerin türü ve şekilleri, ağaçların konumu; yani bahçe ile ilgili aklınıza ne geliyorsa peyzaj mimarinin işine girer.

Ne önemi vardır?

Şöyle düşünebilirsiniz, bakımsız bir vücuda istediğiniz kadar iyi elbise giydirin; asla ve asla hoş durmayacaktır. Bahçeniz de aynı keza; eğer düzenli değilse ve gerçekten oldukça sası bir görüntüye sahipse o bahçeye altından mobilya takımı alsanız bile bahçeniz hoş statüsüne erişmeyecektir.

peyzaj52

Kendi peyzajımızı kendimiz yapsak?

Elbette yapabilirsiniz ama bir uzman elinde ya da tecrübe gözünden daha hoş sonuçlar çıkacaktır emin olun. İlla ki kendiniz yapmak istiyorsanız peyzaj mimari ile birlikte yapabilirsiniz ve ondan size şans tanıması için biraz daha esnek tasarımlar yapmasını isteyebilirsiniz. Anlayışla karşılayacaktır.

Kategoriler: Bahçe Dekorasyonu
Etiketler: , ,

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close