Kategoriler


2. El Mobilya

Gelişen teknolojinin de etkisiyle tüketimin doruk noktalarına ulaştığı günümüzde 2. el mobilya piyasası insanların yardımına koşmaktadır. Her gün farklı farklı sektörde hayallerimizi süsleyen eşyaların piyasaya sürüldüğü düşünüldüğünde, mobilya sektörünün de bu hıza ayak uydurduğunu görebilmemiz mümkündür. Mobilya hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Evlerimiz, ofislerimiz kısacası tüm yaşam alanlarımızda hem ergonomik hem de dekorasyon bakımından önemli bir yere sahiptir. Yoğun kullanım ve ardı ardına çıkan yeni modellerin etkisiyle de zamanla yaşam alanlarımızdaki mobilyaları değiştirme ihtiyacı da doğmaktadır. Bunun yanında şehir değiştirme gibi sebeplerle de yeni mobilya satın almak gerekmektedir. Taşınmaktan çok daha avantajlı olan 2. el mobilya özellikle öğrenci ve işi gereği şehir değiştirmek zorunda kalan kişiler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Eskiyen mobilyaları satmak ya da almak istediğimizde bu işi meslek edinmiş onlarca iş yeri bulunmaktadır. İnternetin nimetinden de yararlanan 2. el mobilya sektörü insanların hayatını da özellikle ekonomik anlamda kolaylaştırmıştır. Eskiyen mobilyamızı değiştirmek ya da taşınmak zorunda kaldığımız için satmak istediğimiz mobilyalarımız için internet üzerindeki birçok siteye ilan verebilmemiz de mümkündür. 2. el mobilyanın ekonomik avantajı dışında getirileri de vardır. Bunlardan biri de son yıllarda öne çıkan retro modasıdır. Hatta bu akım sayesinde belli bir döneme ait ve belli standartlardaki mobilyalar çok yüksek fiyatlardan satılmaktadır. Bu yoğun ilgi de retro mobilya satıcılığına yönelenlerin sayısının artmasına neden olmaktadır.

Mobilya konusunda çok daha hassas olan kadınlar evlerinde farklı ve yeni bir hava yaratmak için mobilyalarını değiştirmeyi tercih etmektedirler. Yenilikler için büyük bütçeler ayırmadan 2. el mobilyalar arasından farklı tarzlarda mobilyalar seçerek evlerini küçük dokunuşlarla daha ferah mekanlara dönüştürebilirler. 2. el mobilya alırken mobilyanın temiz kullanılmış olması, iyi şartlarda saklanmış olması, güve, tahta kurdu gibi haşerelerden korunmuş olmasına dikkat etmek gerekir. Özellikle klasik mobilya modellerinde bu duruma daha fazla hassasiyet göstermek gerekmektedir.

Kategoriler: Ev Dekorasyonu, Siteler Mobilya
Etiketler: , , , , ,

Yazılan Yorumlar

 1. bünyamin dedi ki:

  2.el mobilya benim gibi sürekli şehir değiştirenler için harika 🙂

 2. bünyamin dedi ki:

  2.el mobilya benim gibi sürekli şehir değiştirenler için hariha 🙂

 3. begüm dedi ki:

  2.el mobilya alırken dikkat ettiğim ilk şey temiz kullanılıp kullanılmadığı. sonuçta onu aldıktan sonra onun temizliğine çok enerji harcamak gerekiyor bu da gereksiz yere insanı yoruyor.

 4. Ertan Aydan dedi ki:

  İstanbul Dolapdere’de 2. el mobilya satan mağazalar var. İhtiyaç duyanlar gidip oradan ikinci el mobilya alabiliyor.

 5. cengiz dedi ki:

  2.el mobilya sadece öğrenciyken kullanılan birşey değil aslında.işinden dolayı sürekli şehir değiştirenler için kesinlikle çok büyük kolaylık sağlıyor.

 6. Sabiha dedi ki:

  İkinci El Mobilyanın insanların yardımına koştuğu doğru fakat 2. el mobilya satın alırken de biraz dikkatli olmak gerek. özellikle de mobilyanın temiz kullanılmış olması gerek çünkü bazı 2. el eşyaların yüzüne bile bakılmıyor bu konuda.

 7. gülbahar dedi ki:

  ben mesleğimden dolayı sürekli şehir değiştirdiğim için 2. el mobilyalar bu anlamda çok yardımcı oluyor. 2. el mobilya sektörü ekonomik anlamda büyük rahatlık sağlıyor.

Yorum Yazın
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close